כתבות

דף הבית » כתבות » כתבות

דיווח על הגשת תכנית פעולה מגדרית לעיריית חיפה במסגרת תכנית עיר לכולן בחיפה בהובלת עמותת איתך מעכי משפטניות למען צדק חברתי

(16.10.2019)

הכתבה המלאה

איתך מעכי מצטרפת כידיד בית משפט בעתירה למניעת גירושה של מהגרת עבודה מהפיליפינים והפרדתה מילדיה החיים בישראל

(24.9.2019)

הכתבה המלאה

הסייעות בכסייפה ניצחו את רשת עמל, עמותת איתך מעכי הצטרפה כידיד בית משפט

(16.10.2019)

הכתבה המלאה

הכרעה בבג''צ אגודת ישראל – עמותת איתך-מעכי ממובילות המאבק לשילוב נשים במפלגות החרדיות

(10.1.2019)

הכתבה המלאה

עו''ד רשא אלעטאונה מסניף באר שבע איתך-מעכי נבחרת לאחת מ- 50 הגיבורים החברתיים לשנת 2018

(31.12.2018)

הכתבה המלאה

עמותת איתך מעכי תהיה אחת מ37 הזוכים בפרס "בראשית", כך דווח באתר 'YNET'.

(04.09.2018)

הכתבה המלאה

דווח על כך שמפלגת אגודת ישראל הודיעה לבגצ כי בכוונתה להסיר את הסעיף שמאפשר רק לגברים להתמודד במסגרתה. בכתבה שפורסמה בעיתון מעריב טוענת עו"ד נטע לוי שהסרת הסעיף אינה מספקת מבלי הנכונות של המפלגה לשנות גם ברמה הפרקטית. (03.09.2018)

הכתבה המלאה

הפגנת הסייעות בת"א בדרישה לשיפור תנאי העסקתן ושכרן, בהשתתפות ח"כ מרב מיכאלי והסייעת סיגל אבישי. בכתבה של אתר 'הטלויזיה החברתית', מסבירה עו"ד נטע לוי את ההכרח להסדיר את מעמדן ותנאי העסקתן של הסייעות. (28.08.2018)

הכתבה המלאה

sayaot-logo

עו"ד נטע לוי מתראיינת בעיתון מעריב על הפגנת הסייעות בת"א בדרישה לשיפור תנאי העסקתן, שכרן ומעמדן של הסייעות. (27.08.2018)

הכתבה המלאה

ראיון עם עו"ד נטע לוי על הדיון בבג"ץ בנושא שילוב נשים חרדיות במפלגת אגודת ישראל שפורסם בכתבה של אתר DETALY בשפה הרוסית. בראיון היא מתייחסת להשפעות של שינוי הסעיף האוסר על נשים חרדיות להתמודד בבחירות לכנסת. (10.08.2018)

הכתבה המלאה

בעקבות פרסום דו"ח הצוות הבין משרדי בנושא הפוליגמיה, ראיון עם עו"ד הזאר אלחאדי באתר החדשות בשפה הרוסית DETALY. בו היא מציגה את נושא הפוליגמיה בנגב, ומסבירה מדוע מסקנות הדו"ח אינן מסייעות במצב הנתון. בנוסף מתייחס הראיון לקו החם של 'איתך' בשפה הרוסית. (29.07.2018)

הכתבה המלאה

פרסום בלעדי של מחקר התקשורת שיזמנו לקראת כנס נשים שלום וביטחון, המעיד כי בנושאי ביטחון התקשורת מצטטת ח"כים פי ארבעה יותר מח"כיות. בכתבה שפורסמה באתר עיתון 'הארץ', מתייחסת עו"ד נטע לוי להתעלמות מקולן של נשים. (22.07.2018)

הכתבה המלאה

haaretz

בעקבות פרסום דו"ח של הצוות הבין משרדי בנושא הפוליגמיה,פורסם באתר מאקו טור דעה של עו"ד הזאר אלחאדי המסביר מדוע הדו"ח לא פועל לצמצום הפוליגמיה והפגיעה בנשים. (11.07.2018)

הכתבה המלאה

בעקבות קייטנה עם תכנים צבאיים שעוררה ביקורת בקרב ההורים, פורסם באתר 'און-לייף' טור דעה של עו"ד נטע לוי, המדבר על הצורך בהחלפת שיח המלחמה, לשיח של שלום ובטחון במסגרת החלטה 1325 של האו"ם. (8.7.2018)

הכתבה המלאה

בעקבות פתיחת הקו החם בשפה הרוסית, עיתון 'וסטי' מפרסם כתבה ובה ראיון עם מנכ"לית העמותה ,עו"ד ענת טהון אשכנזי. בראיון היא מסבירה שעל מנת לתת מענה מיטבי לנשים שמתקבלות בעמותה, צריך לתת להן מענה בשפת האם שלהן. (21.6.2018)

הכתבה המלאה

חקיקת "פסקת ההתגברות" והשלכותיה על זכוית נשים, בעיתון מעריב, בטור דעה של עו"ד ענת טהון אשכנזי מנכ"לית העמותה. בטור זה היא מדברת על הפגיעה בנשים, ובעיקר בנשים המוחלשות, בעקבות החקיקה. (27.5.2018)

הכתבה המלאה

השקת התכנית "עיר לכולן" בעכו -פרוייקט של עמותת איתך-מעכי, באתר החדשות של הטלוויזיה החברתית. ראיון עם עו"ד מהא שחאדה ועו"ד דנה מירטנבאום, בשיתוף ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, על הפרוייקט שמטרתו שילוב נשים במדיניות העירונית וקידום שיוויון מגדרי.(9.5.2018)

הכתבה המלאה

עיר לכולן לוגו

במכתב שנשלח לשר האוצר, משה כחלון, קוראים 18 ארגוני הנשים להפסיק את חקיקת "פסקת ההתגברות", כך מדווח אתר החדשות YNET. עו"ד נטע לוי מעמותת איתך מעכי שניסחה את המכתב, מספרת שסעיף זה יפגע בזכויותיהן של נשים בישראל. (8.5.2018)

הכתבה המלאה

כתבה וגלריית תמונות על תכנית עיר לכולן ושולחנות עגולים בטייבה באתר Panet, בהשתתפות עו"ד מהא שחאדה ומייסם ג'לג'ולי. (25.3.2018)

הכתבה המלאה

המאבק בפוליגמיה בפרויקט 'האקטיביסטיות של ישראל 2018' של ליידי גלובס לרגל יום האישה. עו"ד אינסאף אבו שארב מספרת על עבודתה במרכז הזכויות לנשים הבדואיות בסניף איתך מעכי בבאר שבע.(מרץ 2018)

הכתבה המלאה

חוק המרכולים פוגע בכל העובדים, ובעיקר בנשים ערביות- בטור דעה באתר החדשות דה מרקר, מפרטת עו"ד מהא שחאדה למה הנשים הערביות הן הנפגעות העיקריות מחוק המרכולים.  (4.3.2018)

הכתבה המלאה

the-marker1

הקשר בין החלטה 1325 של האו"ם והחינוך, באתר כרם לחינוך הומניסטי. במאמרה מדברת עו"ד נטע לוי על חשיבות הטמעת רעיון השותפות של נשים בענייני שלום ובטחון, וביצירת שיח המשלב נשים בפתרון סכסוכים. (4.3.2018)

הכתבה המלאה

להסיר את השלט "אין כניסה לנשים":מאמר דיעה באתר "Saloona", מאת עו"ד נטע לוי מעמותת איתך מעכי.
נשים בישראל נתקלות בחסמים רבים בדרך לייצוג, לנשים מקבוצות מיעוט באוכלוסייה החסמים רבים עוד יותר, ונשים חרדיות מוצאות עצמן ניצבות בפני שער נעול לחלוטין שעליו כתוב: "אין כניסה לנשים". (13.2.2018)

הכתבה המלאה

כתבה על הקו החם החדש שנפתח בחיפה, ועל הפצת הזכותונים של העמותה במוסדות בעיר ובשכונות מוחלשות, במקומון כלבו חיפה והצפון. עו"ד מהא שחאדה ועו"ד דנה מירטנבאום מסבירות איך פעילות זו של העמותה מסייעת לנשים לממש את זכויותיהן. (6.2.2018)

לכתבה המלאה.

רק אחת מתוך ששת חברי ועדת המינוי של מנכ"ל שירות התעסוקה היא אישה – זהו נושא המכתב שנשלח מטעם עמותת איתך-מעכי לשר הרווחה חיים כץ, וסוקר באתר החדשות דה מרקר. עו"ד נטע לוי שניסחה את המכתב, פונה לשר הרווחה בבקשה לייצוג הולם של נשים. (4.2.2018)

לכתבה המלאה.

the-marker1

חפש את האישה: למה אין נשים בוועדות ציבוריות?

עדי רוזנברג 30.12.17 YNET

לכתבה המלאה

רוחות של שינוי: לצד קמפיין #גם אני שחושף את תמונת המצב הקשה של האלימות המינית בעולם התקשורת, אפשר לזהות גם מגמות חיוביות: לאחרונה התבשרנו על מינוי 4 נשים לתפקיד הכתבת והפרשנית המדינית. 

עוד במאמר דיעה של עו"ד נטע לוי מעמותת איתך מעכי, המובילה את קידום החלטת 1325 בישראל.

 

לכתבה המלאה

 

השפלה, עוני, הזנחה: נשים בדואיות מדברות על הפוליגמיה בישראל- כתבה על הנזקים הקשים שנגרמים לנשים החיות בפוליגמיה.

חסן שעלאן ynet 3.10.2017

לכתבה המלאה

 

הולכת לגישור מול המעסיק? דו"ח שפרסמה עמותת איתך מעכי מוכיח כי בבית הדין לעבודה תקבלי יותר מהליך גישור המתבצע כחלק מבירור התביעה. 

ליטל דוברוביצקי ידיעות אחרונות 2.7.17

לכתבה המלאה

 

רשויות מקומיות תובעות מסייעות בגני ילדים לעבוד כל חופשת הפסח, בניגוד להסכם אתן. אלפי סייעות לגננות נדרשות לעבוד בפסח בקייטנות שמארגנות רשויות מקומיות. אבל לפי ההסכם הקיבוצי, עליהן לעבוד רק ביום הראשון וביום האחרון של חופשת החג. 

הארץ 2.4.2017

לכתבה המלאה

 

haaretz